Časté dotazy

Svezu se na více motorkách či jen na jedné?

Je samozřejmostí, že se vždy svezete na více motocyklech, které můžete libovolně měnit. Vždy vám umožníme jízdu na minimálně pěti motocyklech. Jejich výběr s námi můžete konzultovat.

Co znamená individuální trénink a musím si připlácet?

Naše motoškola je vždy individuální což znamená, že jeden instruktor se vždy věnuje pouze jednomu žákovi. Za tuto službu si tedy nijak připlácet nemusíte. K zajištění okamžité zpětné vazby používáme nejmodernější interkom Scala rider packtalk, takže vždy budete okamžitě vědět, co by šlo dělat jinak a lépe.

Možnost přijet ve více osobách

Jak již bylo řečeno, tak naše výuka je vždy individuální, a proto se vždy jeden instruktor věnuje jednomu žákovi. Instruktorů však máme víc, a proto můžete přijet i ve větším počtu. Případně lze kombinovat to, že někdo se chce učit a využívá služeb instruktorů a někdo se chce pouze na motocyklech projet.

Pokud jste parta tří či čtyř kamarádů či známých a chcete přijet na enduro výlet či s námi vyrazit na Ukrajinu, tak vám rádi vytvoříme uzavřenou skupinu. Na termínu se rovněž můžeme domluvit individuálně.

Nebude mě nutit instruktor jezdit pomalu?

Zastáváme názor, který vyjádřil např. Mistr světa Graham Jarvis: "Chceš-li zrychlit, tak zpomal". Proto většina výuky probíhá v malých rychlostech, ve kterých je ovládání motocyklu mnohem těžší. Přitom získáváte cit pro plyn, spojku, brzdy, ale zejména pro rovnováhu. Nikoho však do pomalé jízdy nebudeme nutit a pokud si budete chtít vyzkoušet potenciál našich motocyklů, rozhodně Vám v tom nebudeme bránit. Dle Vašeho zaměření je proto i vhodné zvolit, zda budete jezdit na šotolinovém cvičišti, či na závodní dráze. Každý si však rychlou jízdu může vyzkoušet a je to nanejvýš vhodné, protože neučíme vás jezdit pomalu, abyste uměli a jezdili pomalu, ale abyste si rychlou jízdu náležitě vychutnali, neboť budete mít plnou kontrolu nad motocyklem.

Platím nějaké další poplatky?

Žádné další poplatky neplatíte, a to ani v případě poškození motocyklu. Doufáme, že k takové situaci nedojde, ale jsme na ni připraveni.

Je pro mě přínosná jízda v terénu, když jezdím na silniční motorce?

Není tajemstvím, že jezdci Moto GP a ostatní silniční závodníci trénují jízdu v terénu, kdy platí stejné principy jako při jízdě na silnici, do hraničních situací se však dostanete při nesrovnatelně nižší rychlosti, a proto i riziko zranění je nepoměrné.

Je možné zapůjčit vybavení pro jezdce?

Je samozřejmě ideální, pokud přijedete ve svých chráničích, které vám přesně padnou. Pokud však tuto možnost nemáte, rádi vám zapůjčíme kompletní vybavení - Helmu, chráničovou vestu, kolenní chrániče, boty i rukavice.

Jsou nějaké další možnosti?

Rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům, se kterými nás neváhejte kontaktovat.

Musím mít řidičské oprávnění?

Řidičské oprávnění mít nemusíte. Část našich zákazníků si např. buď sami, či prostřednictvím dárkového poukazu od svých blízkých, plní svůj sen projet se na motorce, na kterou řidičské oprávnění nemají. V těchto případech jezdíme na soukromých plochách, kde řidičské oprávnění není potřebné. Pokud budete chtít, tak všechny motocykly využíváme v naší exkluzivní autoškole www.autoskolajactrans.cz, takže si můžete u nás zábavnou formou udělat řidičský průkaz.

Mohu jezdit i v zimě?

Enduro má velkou výhodu, že se dá provozovat celoročně, proto jezdíme za každého počasí. V zimě přezouváme do speciální měkké směsi určené na sníh a můžete si proto vyzkoušet jízdu za těchto podmínek. Pokud si přivezete lyžaře, můžete si vyzkoušet i motoskijöring.